Akční výprodej pánského oblečení

Jak vybrat vhodnou pánskou společenskou obuv a jak o ni pečovat

Víte, jak vybrat vhodnou pánskou společenskou obuv a jak ji udržovat? V dnešním příspěvku jsme si pro vás připravili dvě videa z dílny tuzemského magazínu Ihned.cz, ve kterých se švec Radek Zachariáš rozpovídal o způsobu výběru vhodné obuvi a péči o kožené boty.

Výběr pánské společenské obuvi

Společenskou obuv je potřeba vybírat podle situace. Pokud se jedná o obuv k obleku, je doporučován střih „oxford“. Tento střih se vyznačuje uzavřeným šněrováním a elegantním vzhledem. Materiálem společenské obuvi by měla být vždy kůže – boty by tedy měly disponovat koženou podšívkou, koženým svrškem i podešvem. Kvalitu obuvi lze rozeznat zejména pohledem a srovnáním – zaměřit bychom se měli například na zpracování a zarovnání švů na podšívce (neměly by vystupovat), dírky na tkaničky by měly z vnitřní strany obsahovat kovový kroužek, který zabraňuje jejich natrhnutí. Dobrá společenská obuv by měla také obsahovat vnitřní stélku z kůže, která je vyrobena z jednoho kusu a končí ve špičce boty. Stélka by měla být vyměnitelná.

Pánské společenské boty (1) Pánské společenské boty (2) Pánské společenské boty (3)

Údržba společenské obuvi

Nejdříve bychom měli obuv vyčistit od hrubých nečistot a to kartáčem či kusem látky, případně ji osušit v případě, že je obuv vlhká či mokrá. Hned po vyzutí bychom měli do boty vložit odpovídající „napínák“, který udržuje správný tvar obuvi. Jednou za čas boty nakrémujeme. Četnost krémování je závislí na intenzitě používání bot. Krém bychom měli aplikovat především v místě rámu, kde dochází k častému usazování drobných čstic a nečistot. Při krémování tohoto švu bychom měli používat vhodný kartáč. Krém na ostatní plochy aplikujeme hadříkem. Po aplikaci krému obuv vyleštíme suchým hadříkem. Pro krémování bychom měli používat standardní krémy na obuv, které nemají samoleštící účinek. Speciální samoleštící krémy vytváří na obuvi povlak, který na kůži působí nepříznivě.Zdroj: video, obrazový materiál.

Autor článku: David Janíček

Diskuze

Komentovat příspěvek

Jak vybrat vhodnou pánskou společenskou obuv a jak o ni pečovat

Módní trendy a styl
TOPlist