Módní trendy, styl, outlet

Podložka na jógu: pomocník, bez kterého se neobejdete

Aby vás jóga bavila, měli jste z ní skutečně dobrý pocit a navíc si ji i pořádně užili, měli byste si na každou hodinu nosit svou vlastní podložku. Jedná se o poměrně levný doplněk cvičení, který ovšem může mnohdy doplnit i celý váš outfit.

V čem tkví kouzlo podložek na jógu?

Jste-li muž, asi takové „typicky“ ženské problémy, jako že by se měla jógová podložka hodit k oblečení, nepochopíte. Ovšem ženy to tak cítí a většina z nich si prostě jógu bez krásné podložky prakticky ani nedokáže představit. V takovém případě vám doporučujeme projít několik obchodů se sportovními potřebami a také různé internetové stránky, kde najdete skutečně bohatý a cenově dostupný výběr.

Jógové podložky nejsou pouze na okrasu


Samozřejmě, že jógové podložky nejsou pouze na okrasu, ale také – a to především, na cvičení. Při něm vám zpříjemní spoustu cviků a pohybů, které byste za jiných okolností nemohli vůbec provádět. A kde můžete podložku na jógu využít? Odpovědí je například klasická jóga, tantrická jóga, nebo pranava jóga. To a ještě mnohem více jsou možnosti, kde s podložkou budete aktivně pracovat a kde vám už před první hodinou bude doporučeno si nějakou pořídit.

Co by měla splňovat kvalitní jógová podložka?

V neposlední řadě je také dobré zmínit, co by měla taková kvalitní podložka splňovat a jak by vlastně měla vypadat. Jako první budete určitě vybírat mezi materiály, ze kterých jsou podložky vyrobeny. Levnější varianty podložek jsou již tradičně z umělých materiálů, ty dražší naopak z přírodních. Mezi nimi je rozdíl v tom, že ty z umělých materiálů déle vydrží, jsou méně klouzavé a lépe se čistí. Naopak ty z přírodních materiálů jsou více savé, hodí se pro alergiky a neobsahují ani latex a ani PVC. Nakonec je tedy pouze na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Jste-li začátečníkem, raději volte levnější variantu a až později, když už budete skutečně vědět, že se chcete józe naplno věnovat, si pořiďte jógovou podložku z kvalitních přírodních vláken.

Autor článku: Lenka Ondráčková

Diskuze

Komentovat příspěvek

Podložka na jógu: pomocník, bez kterého se neobejdete

Módní trendy a styl
TOPlist