Akční výprodej dětského oblečení

Správná obuv je pro děti velmi důležitá

Správný vývoj dítěte má vliv na jeho zdraví po celý život. Hodně se toho může zkazit. Ať již nevědomostí nebo bezohledností. Každý správný rodič by měl začít takzvaně od podlahy, tedy od nohou. Dobré obutí je grunt!

Podceňování rozvoje anatomie člověka by bylo velkou chybou. Pojďme se podívat na některé rady, jak kupovat dětem boty.

Boty byste dětem neměli kupovat na dálku. Vezměte je do prodejny, nechte je obout obě boty a ať se v nich projdou. Pocit pohodlí je důležitý, ale není jediným ukazatelem dobré boty. Důležitá je například šířka obuvi. Pokud je moc široká, noha klouže a deformují se prsty. Naopak při úzké botě se omezuje krevní oběh.

Pozor na kožní plísně

Materiál boty je také extrémně důležitý. Snažte se nekupovat boty z neprodyšných a různých umělých materiálů. Dětem se nohy hodně potí a je proto potřeba, aby bota dýchala. K tomu samozřejmě potřebujete i vhodné ponožky. Nezapomínejte, že i děti by si měly pravidelně boty měnit. Pokud nohy napadne kožní plíseň, tak je to nepříjemný fakt, který nemusí být jednoduché vyléčit.

V této souvislosti je důležité i skladování bot. Pokud máte doma botník, který doslova přetéká nacpanými botami, není to dobře. Použitá bota potřebuje prostor, aby mohla dýchat. Jinak zůstává vlhká a bakterie se v ní můžou množit. Pořiďte si takový botník do domácnosti, který vzdušný a prostorný!

Další rady ke koupi bot ve vztahu ke zdraví

Obecně také platí, že čím je bota lehčí, tím je to pro dítě lepší. Bota by měla nohu fixovat, což zabezpečuje částečně jak dobrý rozvoj nohy, tak hlavně zamezuje úrazům. Dítě by mělo mít botu pro každé roční období. Zejména holčičkám hrozí, že jim rodiče koupí boty s podpatkem. To je další nešvar, který ničí správný rozvoj nohy. Při výběru bot nepodléhejte módním trendům, ale vybírejte s ohledem na zdraví dítěte!

Diskuze

Komentovat příspěvek

Správná obuv je pro děti velmi důležitá

Módní trendy a styl
TOPlist